Valašsko - kouzlo rozmanitosti
   
   
> Valašsko, přehled turistických aktivit a atraktivit

Portál Zlínského kraje

        
Valašsko, kouzlo rozmanitosti

Je mnoho možností jak poznat Valašsko. Pro každého se najde něco: turistika, náročný i rekreační sport, putování po horách nebo návštěva kulturních památek, stačí si jen vybrat.

Co skýtají Beskydy, největší Chráněná krajinná oblast u nás, Vám z části představí tyto stránky turistických aktivit a atraktivit, zde najdete kontakty, tipy na výlety, důležité informace i zajímavosti z historie Valašska. Ubytovat se můžete v hotelu, penzionu nebo kempu. Rekreační střediska na svazích a hřebenech hor Vám nabídnou své služby po celý rok.
Díky své členitosti vybízí valašská krajina v létě k turistice nebo k jízdě na kole. Mnoho kilometrů vyznačených cykloturistických tras Vás zavede do malebných koutů regionu.
Pokud jste přijeli za sportem v zimě, využijete přehled lyžařských středisek. Valašsko je označováno jako "Ráj lyžařů" a nabízí stovky kilometrů upravených a různě náročných běžeckých tras. Sjezdovky s moderními vleky si najdou začátečníci i nároční vyznavači sjezdového lyžování téměř v každém údolí Valašska.
Při putování rázovitým Valašskem Vás bude provázet nespočet dalších zajímavostí, které tyto stránky nezachytily, neboť rozmanitá příroda, nádherné výhledy a tajemné legendy budou všude kolem Vás.

Přejeme Vám, aby se Vám na Valašsku líbilo a abyste si našli něco, co bude důvodem, že se budete na Valašsko rádi vracet.

Mapu Zlínského kraje v pdf. formátu najdete zde.


Tyto stránky vznikly za podpory Zlínského kraje webmaster